Yayınlarımızı Kullanan Öğretmenlerimizin Dikkatine

   Değerli Öğretmenimiz;

   2017-2018 Eğitim – öğretim yılında kullanmayı tercih ettiğiniz kitaplarımıza bağlı olarak hazırladığımız Akıllı Tahta Yazılımlarımız geçmiş yıllardan farklı olarak internet ortamında size sunulmuştur. Bu uygulamaya geçiş yapmamızın çok önemli bazı sebepleri vardır.

   Bu sebepler; flash belleklerde karşılaşılan teknik sorunlar; akıllı tahtaya takıldığında virüs bulaşması, yazılımın silinmesi, flash belleğin çalışmaz hale gelmesi, dosyaların silinmesi gibi problemlerin yanında öğretmenlerimiz için çok önemli olan ek doküman desteği ve akıllı tahta yazılımının güncellenmesinin çok daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde yapılabilmesidir. Özellikle MEB tarafından yapılan değişikliklere ayak uydurup örneğin Açık Uçlu Soruların gelmesine bağlı olarak ücretsiz olarak açık uçlu soru örneklerinin sizinle paylaşılabilmesine imkân sağlanmıştır. Özetle dönem içinde devam eden bir güncelleme desteğinin size sunulabilmesi için flash bellek gibi kapalı devre çalışan bir sistemden çevrimiçi desteği olan bir sisteme geçiş yapılmıştır.

   İnternet sitemiz üzerinden erişebileceğiniz Dijital İçerik Portalından faydalanabilmeniz için toplu olarak sipariş verdiğiniz ürüne ait aktivasyon kartı tarafınıza teslim edilir ve kartın üzerinde yer alan software.ydspublishing.com adresindeki Dijital İçerik Portalımıza erişip öncelikle ücretsiz bir üyelik yapıp sonrasında kartın üzerinde yer alan kodu hesabınıza tanımlamanız gerekmektedir. Bu aşamadaki en önemli detay yukarda bahsettiğimiz güncellemelerden haberdar olabilmeniz için iletişim bilgilerinizin doğru ve tam olarak girilmiş olmasıdır. Yani telefon numaranız ve e-posta adresinizin doğru olduğuna emin olmalısınız. 

   Ücretsiz üyelik sonrası sisteme e-posta adresi ve kendi belirlediğiniz parola ile giriş yaptıktan sonra aktivasyon kartında yer alan KOD vasıtasıyla ürünlerinize bağlı olan yazılımları ya da ek dosyaları doğrudan bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İndirdiğiniz bu yazılımlar 3 adet bilgisayara kadar rahatlıkla kopyalanabilir ve çalıştırılabilir. İndirdiğiniz dosyayı yanlışlıkla siler ya da kaybederseniz yeniden e-posta ve şifreniz ile sisteme girip indirebilirsiniz, burada önemli olan indirme sayısı değildir, kullanılan cihaz sayısıdır. Bu sayının üzerinde yapılan kopyalamalar telif hakları kanunu kapsamında değerlendirilerek yazılımın içindeki ihbar mekanizmasına bağlı olarak merkezimize bildirilecek ve yazılıma olan erişim ilerleyen günlerde kapatılabilecektir. Size özel olarak teslim edilen aktivasyon kodunu ya da indirdiğiniz yazılımı başkaları ile paylaşmamanız bu sebeple önem arz etmektedir. Aktivasyon kodu size özeldir ve siparişiniz olmasına rağmen bir aktivasyon kodunuz yok ise mutlaka müşteri hizmetlerimizi arayarak yardım talep etmelisiniz.

   Bu sistemi kullanarak indireceğiniz ana yazılımlar Ekim ayı sonuna kadar bazı güncellemeler içerecek ancak dosya boyutu 400 – 800 MB aralığında değişen bu dosyaların sık sık güncellenecek olması pratik bir yöntem değildir. Sadece zorunlu durumlarda bu ana yazılımlar güncellenecektir ancak software.ydspublishing.com adresine girdiğinize yazılıma bağlı olarak hazırladığımız ya da hazırlayacağımız ek içerikleri çok daha küçük boyutlu dosyalar halinde bilgisayarınıza indirebilecek gerekirse çıktı alabileceksiniz.

   Bütün bu detayları göz önünde bulundurarak Dijital İçerik Portalımızı kullanmanızı tavsiye eder, başarılı bir eğitim - öğretim dönemi geçirmenizi dileriz.

   YDS Publishing